Üle 30€ ostude puhul
Eesti piires transport TASUTA! (v.a HotBin)

BioBag

Komposteeritavad ja biolagunevad tooted

0
Sinu ostukorv

Ookeanid on plastikut täis

Vaikse ookeani põhjaosas sureb igal aastal 100 000 kilpkonna, sest nad neelavad alla plastikkotte, mida ekslikult toiduks peavad. 2017. aastal randus Norras 6 meetri pikkune vaal, kelle magu oli plastikaatkotte täis ja seedetrakk seetõttu ummistunud. Vaal tuli hukata. Tema surnukeha oli keskkonnaekspertide manitsuste traagiline illustratsioon.

Mered ja ookeanid on täis rämpsu, mis looduses ei lagune. Plastikjäätmete loodusesse viskamine on määratult suure keskkonnamõjuga sotsiaalne probleem ja selle lahendamiseks peavad kogu maailma inimested oma jõud ühendama. Kõigist rahvustest ning kultuuridest inimestel tuleb oma suhtumist muuta.

Ookeanide saastumist vähendaks komposteeruv plastik

Seda looduskatastroofi saame peatada ainult meie ise. Üheks lahenduseks võib olla komposteeruv MATER-BI materjal, mida Itaalia ettevõtte Novamont eksperdid on merekeskkonnas katsetanud.

MATER-BI on vähese keskkonnamõjuga bioplastik, mida kasutatakse pakendamiseks, toidu transportimiseks ning jäätmete kogumiseks. See on biolagunev ning komposteeruv. Kui see niiskesse keskkonda ladestada, saab sellest kasulik kompost. MATER-BI on taimse tärklise ning biolaguneva polüestri segu. BioBag toodab sellest põllukilet, söögiriistu, aiandusjäätmete kotte, toidukauplustes kasutatavaid puuviljakotte ning koduseid prügikotte.

Me rõhutame, et kuigi see materjal komposteerub, ei tohiks seda siiski merre loopida! MATER-BI pole mõeldud ohjeldamatu prügistamise jaoks, vaid mikroorganismide abil komposteerimiseks.

MATER-BI laguneb kiiresti ega säili veekeskkonnas kuigi kaua

Novamont katsetas MATER-BId rannikualadel, kus palju plastikprügi randa uhub. Uuringus analüüsiti baktereid, kes bioplastikust toituvad. 90% materjalist lagundati üsna lühikese aja – 1 aasta jooksul. Tavaline plastik laguneb sadu aastaid. Kui MATER-BIst tehtud toode jõge mööda ookeani satub, ei lagune see koheselt, aga on ookeani ja selle elanike jaoks tunduvalt ohutum.

Uuringut kvaliteeti kontrollisid Itaalia Plastikuinstituut ja Euroopa Komisjoni programm “Keskkonnatehnika kontroll” (EVT).