Jätkusuutlik areng ja pühendumus

Keskkonnateemadel on BioBag’i tegevuses väga oluline roll. BioBag on pühendunud jätkusuutlikkusele. Oleme seadnud eesmärgiks kaitsta keskkonda, pakkudes samas kõrge kvaliteediga ja töökindlaid tooteid. Otsime pidevalt parimaid toormaterjale ja tootmismeetodeid, mille mõju keskkonnale oleks võimalikult väike. Seetõttu kasutame oma toodetes võimalikult palju taaskasutatavaid tooraineid. Koos pühendumisega oma toodetele ja keskkonnale pöörame tähelepanu ka nende põhimõtete rakendamisele ettevõttesiseselt. Jätkusuutlikkus on loomulik osa meie ettevõttekultuurist.

BioBag’i tooted sisaldavad põllumajanduslikku päritolu taastuvat toorainet nagu näiteks geneetiliselt muundamata põllukultuuridest saadud tärklis. Kottide, söögiriistade ja kilede juures kasutatava tooraine nimeks on Mater-Bi®. Lauanõude valmistamiseks kasutame suhkrurookiust saadavat suhkrurootolmu.

Toormaterjalidal

Mater-Bi®

Pikemas perspektiivis peab ühiskond hakkama kasutama nafta asemel toorainena taastuvaid ressursse. Nafta on piiratud ressurss, mille hind järjest suureneva nõudmise tõttu tõuseb. Enamik BioBag’i toodetest on valmistatud Mater-Bi® materjalist. Mater-Bi® on uuenduslik bioplastikute rühm, mille valmistamiseks kasutatakse taimedest saadud aineid nagu näiteks tärklis ning nii taastuvast toorainest kui ka fossiilset päritolu toorainest valmistatud biolagunevaid polümeere. Mater-Bi® on saadud jätkuvate pingutuste tulemusena, võttes kasutusele uusi tehnoloogiaid ja tööstuslikke tarneahelaid, mis võimaldavad kasutada taastuvenergiat ja taastuvat toorainet, ning tagavad kõrgeimal tasemel jõudluse. Taastuva tooraine kasutamine fossiilset päritolu tooraine asemel keemia- ja plastmassitööstuses võimaldab vähendada kasvuhoonegaaside teket. Need taastuvad toorained kasutavad atmosfääris leiduvat CO2, mida taimed läbi fotosünteesi imavad.

Suhkruroo pressimisjäägid

BioBag’i lauanõud on valmistatud suhkrurootolmust, mis saadakse suhkruroo pressimisjääkidest. Suhkruroog on igal aastal taastuv tooraine. Suhkrurootolmust valmistatud tooteid saab täielikult komposteerida nii tööstuslikes komposteerimisrajatistes kui ka kodus. Meie lauanõude tootmisprotsess on väga lihtne, tõhus ja keskkonnasõbralik. Looduslikku suhkrurookiudu kasutades ei tekita me jäätmeid, vaid ainult auru. Meie puhas tootmismeetod sobib suurepäraselt kogu toiduainetetööstusele, kuna me ei kasuta kahjulikke kemikaale. Hügieeni ja ohutuse tagamiseks desinfitseerime kõiki tooteid enne klientidele müümist UV kiirgusega.

Meie sertifikaadid

Kõik meie tooted, kotid ja kiled on sertifitseeritud komposteeritavateks ja biolagunevateks vastavalt Euroopa standardile EN 13432, US standardile ASTM D6400 ja Austraalia standardile AS 4736.

Kui sul on küsimusi meie toodete või nende tellimise kohta, võta meiega julgelt ühendust!

Madis Tafenau
Müügiesindaja
E-mail: madis@biobag.ee

    Nimi*

    E-post*

    Tel nr.

    Sõnum