Toidujäätmed, nende käitlemine, kogumine ja ringlusest kõrvaldamine on terves maailmas üheks peamiseks keskkonnaga seotud prioriteediks. Üle 30% prügilatesse saadetavatest jäätmetest on orgaanilised jäätmed, mida saaks komposteerida ja toitaineterikkaks mullaks muuta. Tänu kohalikele omavalitsustele, pühendunud kogukondadele ja proaktiivsetele inimestele, kellele see probleem muret valmistab, tegeletakse kogu maailmas järjest rohkem orgaaniliste jäätmete komposteerimisega. BioBag’i tooted on oma tõhusust orgaaniliste jäätmete käitluses juba tõestanud. BioBag’i tooted suurendavad jäätmekäitluse aktiivsust, võimaldavad koguda orgaanilisi jäätmeid hügieeniliselt ja optimeerida jäätmekäitluskulusid. Rohkem kui kaks aastakümmet on BioBag olnud jäätmekäitlustööstuse ekspert ja suur panustaja. Meie tooteid saab kasutada väga mitmes jäätmekäitluse valdkonnas. Meie komposteeritavad kotid aitavad võidelda orgaaniliste jäätmete prügilatesse saatmise vastu. Meie kottide kasutamine orgaaniliste jäätmete kogumiseks ja komposteerimiseks aitab viia lõpule loomulikku tsüklit, tagastades vajalikud toitained keskkonnale.

Kodused ja kaubanduslikud toidujäätmed

BioBag pakub lihtsaid ja hügieenilisi lahendusi kodumajapidamistele ja suurköökidele. Meie erineva kujuga ja erinevas suuruses õhku läbilaskvad kotid ja toidujäätmete konteinerid sobivad igasugustesse köökidesse. BioBag’i poolt loodud õhutavate külgede ja kaanega MaxAir konteiner võimaldab niiskuse aurustumist ja jäätmete kuivamist. See omakorda hoiab ära jäätmete roiskumise ja halva lõhna tekke. BioBag’i tooted takistavad bakterite, viiruste, eoste ja hallituse levimist. MaxAiri õhku läbilaskva konteineri ja BioBag’i koti kombinatsioon on üks juhtivaid toidujäätmete sorteerimise süsteeme maailmas. BioBag’i kotid parandavad ka jäätmejaamade ja kompostimisrajatiste hügieenitingimusi. Täielikult komposteeruvate kottide kasutamine jäätmekonteinerites võimaldab tagada paremat hügieeni ja vähendada kompostrite puhastamise vajadust.

Euroopa jäätmeolukord

Teoreetiliselt saab kõiki orgaanilisi jäätmeid komposteerida. Euroopas komposteeritakse ainult umbes 25% kõikidest orgaanilistest jäätmetest, seega on meil veel arenguruumi!

Allikas: Eurostat

Kodused toidujäätmed

Parim viis koduste toidujäätmete kogumiseks on kasutada õhku hästi läbilaskvaid kotte koos konteineritega, millel on õhutussüsteem. Järgmistel fotodel on näha laboratooriumis läbi viidud BioBag’i kottide ja õhutussüsteemiga konteinerite ning tavaliste suletud konteinerite võrdlus toidujäätmete kogumisel. (Allikas: Jordforsk, Norra)

Toidujäätmed õhku läbilaskvas BioBag’i kotis ja MaxAir konteineris

BioBag kott MaxAir õhutussüsteemiga konteineris

Päev 4
Kott on endiselt kuiv. Hallitusest ei ole jälgegi.

Päev 7
Pind on kuiv, hallitust on minimaalselt ja põhjas on väga vähe niiskust. Halba lõhna ei ole tunda.

BioBag suletud konteineris

Biobag õhutussüsteemiga konteiner

Päev 4
On märgata hallitust ja tunda halba lõhna.

Päev 7
Niiskust on palju. Kott on väga märg ja jäätmed on kaetud hallitusega. Jäätmed lõhnavad väga halvasti.