Vastavalt Euroopa direktiivile, on Eestil kohustus aastaks 2023 toidujäätmeid liigiti koguda. Üha enam omavalitsusi on hakanud seda teemat tõsisemalt võtma ja majapidamistele on tekitatud võimalusi toidujäätmete kogumiseks.

Miks peab biojäätmeid liigiti koguma?

Eelkõige sellepärast, et biolagunevaid jäätmeid on võimalik taaskasutada (näiteks valmistada kompostmulda). Kui biolagunevad jäätmed visatakse segaolmejäätmete hulka, on sellel kolm võimalikku negatiivset mõju:

  • biolagunevat materjali ei kasutata maksimaalselt ressursina ära;
  • biolagunevad jäätmed võivad muuta jäätmematerjali raskemini töödeldavaks või vähendada jäätmematerjali kütteväärtust (väheneb põletusseadmete efektiivsus);
  • kui biolagunevad jäätmed jõuavad jäätmekäitleja pingutustest hoolimata prügimäele, põhjustab see prügilagaasi ja nõrgvee teket.

Millisesse anumasse on kõige parem biojäätmeid koguda?

Kõige puhtam, mugavam ja lõhnatum on toidujäätmete kogumine ventileeritud anumasse, mille sees on hingav kompostitav kott.

Kuna toidujäätmed sisaldavad suures osas vett, hakkavad need kinnises anumas kiiresti käärima, tekib ebameeldiv hais ja niiskus anuma/koti põhja.

BioBagil on selleks spetsiaalselt disainitud MaxAir kompostikorv, mis koos biobagi hingavate kompostitavate kottidega teeb toidujäätmete kogumise mugavaks, puhtaks ja lõhnatuks.
Korvil on topeltpõhi ning selle külgedes ja kaanes on augud, mis tekitavad 360 kraadise õhuringluse.
Tänu sellele hakkab liigne niiskus aurustuma, toidujäätmed hakkavad kuivama ja vajuvad kokku ning ei teki ebameeldivat haisu.

Korvi saab asetada tasapinnale, kapiukse siseküljele (kinnituskohad kruvidele), kappi riiulile või sahtlisse.

MaxAir kompostikorvis soovitame kasutada meie kompostitavaid kotte.
Meie kompostitavad ja biolagunevad kotid on Eestis toodetud, seetõttu  saame pakkuda oma klientidele kõige värskemaid ja kvaliteetsemaid tooteid!
Tootmises kasutame sertifitseeritud kompostitavat toorainet ning ei lisa sellele mingeid lisaaineid.
Kõik tooted on sertifitseeritud TÜV Austria poolt ja vastavad Euroopa standardile EN13432.

Kas biojäätmete korvis võib kasutada ka tavalist läbipaistvat kilekotti?

Ei, tavaline kilekott ei ole kompostitav! Biojäätmeid võib koguda ainult paberist või kompostitavast materjalist kotti ning pestavasse anumasse.

Kas kompostitavatel kottidel on kindel ”eluiga”?

Jah! Kompostitavate kottide riiuliiga on tavaliselt 1,5-2 aastat. Kuigi kotid ei hakka poeriiulil iseenesest lagunema, muutuvad need siiski ajaga nõrgemaks.

Vaata tooteid meie e-poest: www.biobag.ee/e-pood